0

چگونه استارت آپ راه اندازی کنیم؟

چگونه استارت آپ راه اندازی کنیم؟

همان‌طور که می‌دانید استارت‌آپ‌ها کسب‌وکارهایی هستند که با رشد سریع ایجاد می‌شوند و کسب و صنعت‌ها را متزلزل می‌کنند و وضعیت موجود را به چالش می‌کشند. اگر فردی با انگیزه، پرشور، خلاق و سازگار با یک ایده عالی هستید؛ شما ممکن است برای کارآفرینی استارت آپی ساخته شده باشید. با راهنمایی گام به گام ما در این حوزه، درباره نحوه راه اندازی کسب و کار خود بیشتر بیاموزید.

مراحل راه اندازی استارت آپ

برای راه‌اندازی و شروع یک استارت آپ باید مراحل زیر را در نظر داشته باشید. که این مراحل عبارتند از:

1. مهارت‌های کارآفرینی خود را ارزیابی کنید

راه اندازی استارت آپ برای افراد ضعیف مناسب نیست. رشد هر کسب و کاری مستلزم فداکاری است. راه اندازی یک شرکت استارت آپی ممکن است به زمان زیادی احتیاج داشته باشد. ایجاد یک استارتاپ فقط ارائه یک ایده عالی نیست. همچنین شامل ایجاد شبکه کارآفرینی، برنامه‌ریزی استارتاپ، تأمین مالی، ثبت استارتاپ، راه اندازی یک سیستم حسابداری، بازاریابی و رشد استارتاپ شما می‌شود.

راه اندازی یک کسب و کار احتمالاً شامل یادگیری زیادی می‌شود. اما، نگران نباشید منابع زیادی برای کمک به شما در طول سفر کارآفرینی وجود دارد.

2. ایده استارت آپ خود را توسعه دهید

اگر به دنبال ایده‌های استارت‌آپی هستید، یکی از اولین مکان‌هایی که می‌توانید جستجوی خود را شروع کنید، نگاه کردن به چیزهایی است که قبلاً می‌دانید. این شامل توانایی‌ها، مهارت‌ها، علایق شما می‌شود. رایج‌ترین منابع ایده‌های کسب‌وکار از تجربه کاری، تحصیلات و تخصص، سرگرمی‌ها و علایق شخصی و دانش و مهارت‌های تکنولوژیکی ناشی می‌شود. به خاطر داشته باشید، با این حال، شما محدود به مجموعه مهارت‌های فعلی خود نیستید. به عنوان مثال، بسیاری از بنیان‌گذاران استارتاپ‌های فناوری وجود دارند که غیر فنی هستند.

3. نقشه راه استارت آپ خود را ایجاد کنید

یک بوم مدل کسب و کار ایجاد کنید. هنگامی که ایده و نام استارت آپی را به ثبت رساندید، باید ایده خود را به یک استارتاپ قابل دوام تبدیل کنید. این فرایند برنامه ریزی کسب و کار است و یکی از اولین قدم‌های آن نوشتن است.

با یک طرح کسب و کار غیررسمی یا رسمی شروع کنید، فرایند نوشتن برنامه‌های کسب و کارتان مستلزم این است که به تمام عناصر کلیدی کسب و کار خود فکر کنید. این به شما امکان می‌دهد نگاهی عمیق به صنعت، بازار و موقعیت رقابتی خود بیندازید. به شما کمک می‌کند تا اهداف و کلیدهای موفقیت خود را تعیین و استراتژی‌های خود را برنامه ریزی کنید. از شما می‌خواهد که پیش‌بینی‌های مالی خود را بررسی و پول نقدتان را مدیریت نمایید.

4. تیم مؤسس خود را بسازید

هم بنیان‌گذاران را پیدا کنید. استارت‌آپ‌هایی که دو مؤسس دارند، از استارت‌آپ‌هایی که یک مؤسس انفرادی دارند، زودتر از موعد رشد می‌کنند. تحقیقات نشان می‌دهد که کارآفرینان مشتاقی که یک استارت‌آپ را بدون هم‌بنیان‌گذار راه‌اندازی می‌کنند، ۳.۶ برابر بیشتر طول می‌کشد تا رشد قابل‌توجهی را ببینند. به اندازه‌ای که از مرحله استارت‌آپ رشد کنند.
با وجود این آمار، همه صاحبان استارتاپ برای موفقیت در سفر استارتاپی خود به یک بنیان‌گذار نیاز ندارند. جذب هم بنیان‌گذاران شامل پر کردن شکاف‌های مهم برای اطمینان از برآورده شدن تمام نیازهای شرکت است، مانند:

شکاف‌های مهارتی
تجربه رهبری
شکاف‌های دانش صنعت
تجربه راه اندازی
تجربه جذب سرمایه
شکاف‌های شخصیتی

5. استارتاپ خود را به طور رسمی تأسیس کنید.

چگونه استارت آپ راه اندازی کنیم؟

استارتاپ خود را نام گذاری کنید.
نام‌گذاری استارتاپ یک نکته بسیار مهم است. انتخاب نام بهینه به نوع کسب و کار، صنعت و مخاطبان هدف بستگی دارد.
هنگامی که نامی را انتخاب کردید، باید مطمئن شوید که نام انتخابی شما از قبل استفاده نشده است و نام دامنه در دسترس است. شما می‌توانید این کار را با جستجو در وب، سایت‌های فروشنده دامنه انجام دهید.

6. تامین مالی استارتاپ

استارت‌آپ‌ها به دلایل مختلفی نیاز به سرمایه دارند. آن‌ها اغلب برای پوشش هزینه‌های اولیه‌شان تا زمانی که سودآور شوند نیاز به سرمایه دارند، و دوباره برای گسترش، رشد و ساخت موجودی به پول نیاز خواهند داشت.

هنگام برنامه‌ریزی کسب ‌و کارتان، باید تعیین کنید که شرکت شما به چه نوع گزینه‌های تأمین مالی نیاز دارد. قبل از اینکه به دنبال تأمین مالی خارجی باشید، باید از هزینه‌های راه اندازی و پیش‌بینی‌های مالی خود کاملاً آگاه باشید.

رایج‌ترین انواع تأمین مالی کسب و کار عبارت‌اند از:

 •  تأمین مالی با استفاده از دارایی‌های خود
 • وام دوستان و خانواده
 • وام‌های تجاری
 • کارت‌های اعتباری تجاری
 • کمک‌های مالی تجاری
 •  سرمایه گذاران استارت آپ
 • تأمین مالی جمعی

توصیه می‌شود: با یک حساب بانکی تجاری و یک کارت اعتباری تجاری، اعتبار مالی را برای راه اندازی خود ایجاد کنید.

7. حسابداری را برای راه اندازی خود تنظیم کنید

حسابداری کسب و کار یک جنبه مهم و الزامی در راه اندازی یک استارتاپ است. حسابداری به شما این امکان را می‌دهد که از عملکرد مالی خود مطلع شوید، معیارها و اهداف را دنبال کنید و به شما امکان می‌دهد بدانید که استارتاپ شما چقدر ارزش دارد. علاوه بر انجام اهداف قانونی و مالیاتی، شما همچنین به یک سیستم حسابداری برای پذیرش پرداخت‌ها، پرداخت حقوق به کارکنان و مدیریت امور مالی استارتاپ خود نیاز دارید.

8. لوگوی استارتاپ خود را ایجاد کنید

فقط به این دلیل که شما یک محصول، خدمات یا تجربه عالی می‌سازید به این معنی نیست که مشتریان در خانه شما ظاهر می‌شوند. به احتمال زیاد لازم است ابتدا آنها را پیدا کنید و در مورد استارتاپ خود و آنچه ایجاد کرده‌اید به آنها اطلاع دهید. برای ایجاد موفقیت در استارتاپ، باید هویت برند خود را بسازید. یکی از اولین کارهایی که باید انجام دهید این است که یک لوگو برای برند خود طراحی کنید تا شروع به ایجاد آگاهی و شناخت کنید. یک لوگو با طراحی خوب به افراد کمک می‌کند تا برند شما را شناسایی کرده و به خاطر بسپارند و اعتماد ایجاد می‌کند.

یک وب سایت تجاری بسازید. هر کسب و کار قانونی نیاز به یک وب سایت دارد و خیلی زود، استارتاپ شما به یک وب سایت نیز نیاز خواهد داشت.

9. یک تیم استخدام کنید

یک شرکت فقط به اندازه تیمش قوی است. ایجاد تیمی که مشتاق به کاری است که شرکت شما انجام می‌دهد و در مشاغل خود ماهر و قابل اعتماد باشد. این امر برای موفقیت استارتاپ شما حیاتی است. برای شروع، استارت‌آپ‌ها معمولاً باید نقش‌های زیر را پر کنند:

 • مدیر عامل (مدیر عامل)
 • مدیر ارشد عملیات (COO)
 • مدیر بازاریابی
 • توسعه دهنده یا مهندس محصول
 • رئیس بخش فروش
 • نماینده خدمات مشتریان

اما، قبل از اینکه بتوانید برای این نقش‌های اساسی استخدام کنید، باید بیانیه مأموریت راه اندازی خود را برای توصیف دقیق هدف و ارزش‌های شرکت خود محکم کنید. به‌علاوه، یادگیری نوشتن شرح‌های شغلی مؤثر با ارائه اطلاعات دقیق در مورد شغل و شرکتتان به آن‌ها کمک می‌کند تا کاندیداهایی را که ممکن است برای آن نقش مناسب نباشند، تجزیه و تحلیل کنید.

10. استارت آپ خود را راه اندازی و گسترش دهید

کار در راه اندازی یا پس از اولین فروش شما به پایان نمی‌رسد. سپس باید روی اجرای برنامه خود، همگام شدن با روندهای صنعت و رشد کسب و کار خود تمرکز کنید. این مستلزم فداکاری، پشتکار و تمایل به استفاده از فرصت‌ها برای رشد است. این فرصت‌ها ممکن است شامل گسترش به مناطق جدید، جستجوی مشتریان هدف اضافی یا گسترش محصولات یا خدمات شما باشد.

اگر استراتژی رشد ایجاد کنید، احتمال اینکه به اهداف مورد نظر استارتاپ خود برسید، بیشتر است. این بدان معناست که هنگامی که مشتریان اولیه را جذب کردید، دسترسی خود را فراتر از پذیرندگان اولیه و مشتریان فعلی گسترش دهید تا یک مسیر رشد پایدار ایجاد کنید که شامل تاکتیک‌هایی برای هر دو باشد. رشد سودآور و پایدار

نظرات کاربران

 •  چنانچه دیدگاهی توهین آمیز باشد و متوجه نویسندگان و سایر کاربران باشد تایید نخواهد شد.
 •  چنانچه دیدگاه شما جنبه ی تبلیغاتی داشته باشد تایید نخواهد شد.
 •  چنانچه از لینک سایر وبسایت ها و یا وبسایت خود در دیدگاه استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد.
 •  چنانچه در دیدگاه خود از شماره تماس، ایمیل و آیدی تلگرام استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد.
 • چنانچه دیدگاهی بی ارتباط با موضوع آموزش مطرح شود تایید نخواهد شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *