0

10 شغل مناسب برای افراد برونگرا

10 شغل مناسب افراد برونگرا

جدای از مهارت و تجربه، تیپ شخصیتی نیز ممکن است موفقیت شما را در یک زمینه خاص تعیین کند. اگر شخصیتی برونگرا دارید، ممکن است در مشاغلی که نیاز به تعامل با مردم داشته باشد، پیشرفت کنید. یادگیری در مورد گزینه‌های مختلف شغلی اجتماعی می‌تواند به شما در انتخاب شغل مناسب با تیپ شخصیتی خود کمک کند. در این مقاله به این می‌پردازیم که یک شخصیت برون گرا چیست و 10 شغل برای افراد برونگرا را فهرست می‌کنیم که شامل وظایف آنها می‌شود.

برونگرا چیست؟

کسی که برونگرا است شخصیتی دوستانه دارد. این افراد به طور مرتب به دنبال فعالیت‌های اجتماعی هستند که آنها را به شرکت در اجتماعات و ملاقات با افراد جدید سوق می‌دهد. برونگراها به دلیل ظرفیت طبیعی خود برای تعامل با دیگران، به راحتی می‌توانند روابط خود را ایجاد کنند و با اعضای تیم در یک محیط کاری همکاری داشته باشند.

10 شغل برای افراد برونگرا

در زیر چند شغل مختلف برای افراد برونگرا آورده شده است:

معلم

معلمان در محیط‌های مختلف مدرسه کار می‌کنند تا نیازهای تحصیلی دانش‌آموزان را برآورده کنند. آنها به ایجاد انگیزه در دانش‌آموزان برای یادگیری برنامه‌های درسی می‌پردازند. مسئولیت‌های اصلی معلم شامل راهنمایی فراگیران در موضوعات خاص، اخذ امتحانات و پیگیری پیشرفت دانش‌آموزان است. برون‌گراهایی که می‌خواهند زندگی دانش‌آموزان را با الهام بخشیدن به آنها برای دستیابی به اهداف آموزشی بهبود بخشند، می‌توانند معلم شدن را در نظر بگیرند.

مهماندار هواپیما

مهماندار، ایمنی و راحتی مسافران خطوط هوایی را در طول پرواز تضمین می‌کند. آنها محیطی دلپذیر ایجاد می‌کنند و با هر درخواستی به مسافران کمک می‌کنند. سایر مسئولیت‌ها شامل انجام بررسی‌های ایمنی قبل از پرواز، ارائه پشتیبانی در مواقع اضطراری و ارائه غذا و نوشیدنی به مسافران است. داوطلبانی که از مسافرت و مهمان‌نوازی لذت می‌برند، ممکن است این شغل را مناسب بدانند.

نماینده خدمات مشتری

نمایندگان خدمات مشتری ممکن است در مراکز تماس، بانک‌ها یا فروشگاه‌های خرده‌فروشی کار کنند تا با حل و فصل شکایات و رسیدگی به درخواست‌های مشتریان به آن‌ها کمک کنند. این افراد برای ارائه اطلاعات دقیق در مورد محصول یک شرکت به مشتریان، فعالیت می‌کنند. مسئولیت‌های دیگر شامل مدیریت تماس‌های تلفنی و ایجاد یک رابطه خوب با مشتریان است. موقعیت نمایندگی خدمات مشتری ممکن است برای افراد برون گرا که علاقه‌مند به کمک به دیگران هستند مناسب باشد.

مجری

مجریان در رسانه‌های مختلف مانند شبکه‌های تلویزیونی و رادیویی برای سرگرم کردن و جذب مخاطب خاص کار می‌کنند. آنها انواع برنامه‌های زنده و ضبط شده، از جمله نمایش‌ها، اخبار، ورزش و موسیقی را ارائه می‌دهند. سایر مسئولیت‌ها شامل تمرین فیلمنامه‌ها، سازماندهی لیست‌های پخش و بررسی نشریات خلاق است. شغل مجری‌گری ممکن است برای افرادی مناسب باشد که از تعامل با شنوندگان برنامه‌های مختلف لذت می‌برند.

آژانس مسافرتی

آژانس‌های مسافرتی برنامه‌های تعطیلات مشتری را هماهنگ می‌کنند. آنها از تخصص و دانش خود در مورد مقاصد مختلف سفر جهت ارائه توصیه‌های مناسب برای افرادی که قصد رفتن به تعطیلات را دارند استفاده می‌کنند. وظایف آژانس‌های مسافرتی شامل ایجاد فعالیت‌های تور، رزرو ترتیبات سفر، رسیدگی به برنامه‌های اقامتی و سایر مسائل مربوط به سفر است. این شغل برای افراد ماجراجو، پرانرژی و مشتاق مناسب است.

خبرنگار

یک خبرنگار در مورد منطقه خود تحقیق و جمع‌آوری می‌کند. آنها با تیم خبری همکاری می‌کنند تا اخبار مهم را در زمینه‌های مختلف پوشش دهند. سایر مسئولیت‌ها شامل استفاده از رسانه‌های اجتماعی برای تولید محتوا، حفظ تماس‌ها در امور جاری و ارائه ایده‌های داستان به میز خبر برای انتشار است.

مشاور

مشاوران در محیط‌هایی کار می‌کنند که به محرمانه بودن نیاز دارند تا به سایر افراد کمک کنند تا نسخه‌های بهتری از خودشان باشند. آنها با همدلی به نگرانی‌های مشتریان گوش می‌دهند و به آنها در تصمیم‌گیری‌های مثبت کمک می‌کنند. مسئولیت‌های اضافی شامل ارائه درمان، ارجاع مراجعان به سایر منابع مفید و پیگیری پیشرفت مراجعین است. برون‌گراهایی که از نقش‌های مرتبط با درمان لذت می‌برند ممکن است برای این موقعیت مناسب باشند.

مسئول روابط عمومی

مدیران روابط عمومی روابط بین یک سازمان و مردم را مدیریت می‌کنند. آنها برای ایجاد و حفظ شهرت مثبت یک سازمان، نزد مخاطبانش کار می‌کنند. وظایف یک مدیر روابط عمومی شامل توسعه استراتژی‌های کمپین، تهیه بیانیه‌های مطبوعاتی و مدیریت تمام مسائل مربوط به نظر عمومی یک شرکت است. این شغل فرصت‌هایی را برای افراد اجتماعی ایجاد می‌کند تا برای کار به مکان‌های مختلف مانند کنفرانس‌های مطبوعاتی و نمایشگاه‌ها سفر کنند.

ناظر ساخت و ساز

ناظران ساخت و ساز عمدتاً در فضای باز برای مدیریت پروژه‌های ساختمانی کار می‌کنند. آنها خدمه ساخت و ساز را جمع‌آوری می‌کنند، اقدامات ایمنی پیشگیرانه را نظارت می‌کنند و از تکمیل پروژه‌های ساختمانی در یک چارچوب زمانی خاص اطمینان می‌دهند. همچنین وظایف اداری از جمله توسعه قراردادها و ارتباط با فروشندگان و پیمانکاران فرعی را برعهده دارند. این موقعیت ممکن است برای افراد پرانرژی مناسب باشد که ترجیح می‌دهند در محل کار به جای یک محیط اداری کار کنند.

فیزیوتراپیست

شغل برای افراد برونگرا

فیزیوتراپیست‌ها در بیمارستان‌ها و مراکز توان‌بخشی کار می‌کنند که به بیماران آسیب‌دیده کمک کنند تا تحرک خود را بهبود بخشند. آنها همچنین از طریق تجهیزات توان‌بخشی، درمان عملی و تمرینات به بیماران کمک می‌کنند تا از حوادث آسیب‌زا بهبود یابند. از دیگر مسئولیت‌های فیزیوتراپیست می‌توان به بررسی سوابق پزشکی بیماران، ارزیابی توانایی‌های فیزیکی آنها و ایجاد برنامه‌های درمانی برای کمک به بهبودی آنها اشاره کرد. برون‌گراهایی که می‌خواهند در یک محیط مراقبت‌های بهداشتی برای بهبود وضعیت جسمانی دیگران کار کنند، ممکن است این موقعیت را مناسب بدانند. این نقش همچنین برای افرادی که دلسوز هستند و به جزئیات توجه دارند مناسب است.

نظرات کاربران

  •  چنانچه دیدگاهی توهین آمیز باشد و متوجه نویسندگان و سایر کاربران باشد تایید نخواهد شد.
  •  چنانچه دیدگاه شما جنبه ی تبلیغاتی داشته باشد تایید نخواهد شد.
  •  چنانچه از لینک سایر وبسایت ها و یا وبسایت خود در دیدگاه استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد.
  •  چنانچه در دیدگاه خود از شماره تماس، ایمیل و آیدی تلگرام استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد.
  • چنانچه دیدگاهی بی ارتباط با موضوع آموزش مطرح شود تایید نخواهد شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *