0

10 شغل مرتبط با برندینگ

10 شغل مرتبط با برندینگ

برندسازی شامل ایجاد هویت و شخصیت متمایز برای یک محصول، خدمات یا تجارت خاص است. موقعیت فروش منحصر به فرد یک سازمان را نشان می‌دهد و به آنها کمک می‌کند تا روابط خود را با مشتریان هدف توسعه دهند. یادگیری در مورد مشاغل برندسازی می‌تواند به شما در انتخاب آن‌ها بهتر کمک کند. در این مقاله ما 10 شغل مرتبط با برندینگ را مطرح می‌کنیم که شامل وظایف اصلی آنها می‌شود.

10 شغل در برندینگ

برای انتخاب مسیر شغلی در این زمینه، 10 شغل زیر را در برندسازی مرور کنید:

سفیر برند

میانگین حقوق: 23000 پوند در سال
سفیر برند محصولات یا خدمات یک سازمان را برای مشتریان خاص تبلیغ می‌کند. آنها در مورد شرکت تحقیق می‌کنند تا پیشنهادات آن را درک کنند. مخاطبان هدف آن را ارزیابی کرده و محتوا را در پلتفرم‌های رسانه‌های اجتماعی ارسال می کنند. سفیران برند همچنین بررسی‌های آنلاین را ارائه می‌دهند، به اشتراک می‌گذارند و به آنها پاسخ می‌دهند، نظرات مشتریان را زیرنظر داشته و به بخش‌های محصول و بازاریابی بازخورد می‌دهند و فعالیت‌های رقبا را دنبال می‌کنند.

طراح گرافیک

میانگین حقوق: 27000 پوند در سال
یک طراح گرافیک با طراحی محتوای بازاریابی مانند بروشورهای خدمات و بسته‌بندی محصول به برند کمک می‌کند تا هویت بصری خود را به دست آورد. آنها در مورد محصول و مخاطبان هدف آن تحقیق می‌کنند تا طرح‌های بصری که نشان‌دهنده برند هستند را مفهوم‌سازی کنند.
طراحان گرافیک بودجه پروژه را ترسیم می‌کنند، تصاویر و طرح‌بندی‌ها را به صورت دستی یا با استفاده از نرم‌افزار طراحی ایجاد می‌کنند، پیش‌نویس‌ها را تهیه و ارائه می‌دهند، پس از دریافت بازخورد، طرح‌ها را به‌روزرسانی و آن‌ها را در رسانه‌های مختلف آزمایش کرده و تحویل پروژه را برنامه‌ریزی می‌کنند.

بازاریاب دیجیتال

میانگین حقوق: 27700 پوند در سال
یک بازاریاب دیجیتال یا متخصص بازاریابی دیجیتال، به بهبود و حفظ آگاهی از برند و تعامل در پلتفرم‌های دیجیتال مانند وب‌سایت‌ها، رسانه‌های اجتماعی و ایمیل کمک می‌کند. آنها در مورد نیازهای تبلیغات دیجیتال تحقیق می‌کنند، محتوا برای انتشار یا اشتراک‌گذاری در کانال‌های دیجیتال ایجاد می‌کنند، رسانه‌های اجتماعی و تجزیه و تحلیل موتورهای جستجو را نظارت کرده و کمپین‌های بازاریابی را آزمایش و گزارش می‌دهند.

مدیر ارتباط با مشتری

میانگین حقوق: 30500 پوند در سال
یک مدیر روابط با مشتری، تعامل مشتری را برای ایجاد اعتماد و ایجاد تصویر مثبت از برند برقرار می‌کند. آنها مشکلات مشتری را حل می‌کنند، به سؤالات پاسخ می‌دهند، به‌روزرسانی در مورد محصولات جدید ارائه می‌دهند، به برنامه‌ریزی استراتژی تعامل با مشتری کمک می‌کنند و با سایر بخش‌ها برای ارائه خدمات با کیفیت به مشتریان همکاری می‌کنند.

بازاریاب محتوا

میانگین حقوق: 30700 پوند در سال
یک بازاریاب محتوا، محتوای چندرسانه‌ای را به صورت آنلاین ایجاد و به اشتراک می‌گذارد تا به سازمان کمک کند تا هویت نام تجاری خود را بسازد و حضور آنلاین خود را افزایش دهد. آنها مسئولیت‌ها را به سازندگان محتوا محول کرده و اطمینان حاصل می‌کنند که ضرب‌الاجل‌ها رعایت می‌شود و مطالبی را ویرایش می‌کنند تا روی آنها تمرکز کنند یا آنها را بهبود بخشند. بازاریابان محتوا همچنین بر تجزیه و تحلیل وب نظارت می‌کنند، بازخورد مشتریان را ارزیابی و موضوعات محتوا را تعریف می‌کنند، تحقیقات کلمات کلیدی را انجام می‌دهند و نرم‌افزارها و ابزارهایی را برای کمک به ایجاد و ترویج محتوای دیجیتال شناسایی می‌کنند.

مدیر روابط عمومی

میانگین حقوق: 31600 پوند در سال
یک مدیر روابط عمومی (PR) ارتباطات یک شرکت را با پرسنل رسانه‌ای هماهنگ می‌کند تا تصویر مثبت برند را حفظ کند. مدیران روابط عمومی همچنین برای حمایت‌های تبلیغاتی و فرصت‌های مشارکت جستجو می‌کنند، نتایج روابط عمومی را تجزیه و تحلیل و ارتباط برقرار می‌کنند و تماس‌های جدیدی را در صنعت و رسانه‌های مرتبط ایجاد می‌کنند.

مدیر رسانه‌های اجتماعی

میانگین حقوق: 33400 پوند در سال
یک مدیر رسانه اجتماعی بر آگاهی از برند و عملیات مشارکت در همه پلتفرم‌ها نظارت می‌کند. آنها اهداف بازاریابی رسانه‌های اجتماعی را تعیین می‌کنند، یک استراتژی بازاریابی را طراحی و اجرا می‌کنند که با اهداف سازمان همسو باشد، با مخاطبان هدف، ارتباط برقرار کرده و با روندها، ابزارها و برنامه‌های رسانه‌های اجتماعی آشنا می‌مانند. مدیران رسانه‌های اجتماعی همچنین با بخش‌های دیگر از جمله خدمات مشتریان، فروش و بازاریابی برای حفظ ثبات برند، تعیین شاخص‌های عملکرد برای کمپین‌های بازاریابی رسانه‌های اجتماعی و ایجاد گزارش‌های عملکرد همکاری می‌کنند.

متخصص برند

میانگین حقوق: 33800 پوند در سال
یک متخصص برند، استراتژی‌های برندسازی را برای ارتقای سازمان و محصولاتش توسعه می‌دهد و از حفظ کیفیت ثابت آن اطمینان حاصل می‌کند. او برای اطمینان از یکنواختی در هویت برند، ارزیابی روندهای بازار یا بازخورد مشتریان، نظارت بر برندهای رقیب برای یافتن فرصت‌هایی برای رشد و هماهنگی کارکنانی که استراتژی‌های برندسازی را اجرا می‌کنند، را انجام می‌دهد. متخصصان برند همچنین تغییراتی در استراتژی، محصولات یا خدمات، کمک به راه‌اندازی برندهای جدید و ایجاد تبلیغات برای انتشار در رسانه‌های اجتماعی، مجلات تجاری و رسانه‌های چاپی را توصیه می‌کنند.

تحلیلگر محصول

میانگین حقوق: 45600 پوند در سال
یک تحلیلگر محصول در مورد بازار یک محصول خاص تحقیق می‌کند و داده‌ها را برای تعیین روندها و رفتارهای مصرف‌کننده تجزیه‌وتحلیل می‌کند. آنها استراتژی‌های راه‌اندازی محصول را با استفاده از تجزیه‌وتحلیل خود ایجاد یا توصیه می‌کنند، عملکرد محصول را نظارت و گزارش‌هایی در مورد یافته‌های تحقیقات بازار تولید می‌کنند، بازخورد مشتریان را جمع‌آوری و معیارهای عملکرد را برای بهبود محصولات تجزیه‌وتحلیل می‌کنند.

استراتژیست برند

میانگین حقوق: 48100 پوند در سال
یک استراتژیست برند از تجربیات، تحقیقات و دانش صنعت خود برای توسعه تجربیات برند که نیازها و خواسته‌های مصرف‌کننده را برآورده می‌کند، استفاده می‌کند. آنها معماری برند، استراتژی و موقعیت‌یابی را توسعه می‌دهند. یک استراتژیست برند همچنین معیارهای عملکرد برند را شناسایی و نظارت می‌کند و جلساتی را برای یافتن ایده‌هایی برای موقعیت یا بهبود یک نام تجاری هدایت می‌کند.

نظرات کاربران

  •  چنانچه دیدگاهی توهین آمیز باشد و متوجه نویسندگان و سایر کاربران باشد تایید نخواهد شد.
  •  چنانچه دیدگاه شما جنبه ی تبلیغاتی داشته باشد تایید نخواهد شد.
  •  چنانچه از لینک سایر وبسایت ها و یا وبسایت خود در دیدگاه استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد.
  •  چنانچه در دیدگاه خود از شماره تماس، ایمیل و آیدی تلگرام استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد.
  • چنانچه دیدگاهی بی ارتباط با موضوع آموزش مطرح شود تایید نخواهد شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *