0

معرفی شغل های کثیف پر درآمد

معرفی شغل های کثیف پر درآمد

در دنیای امروز، بسیاری از افراد به دنبال شغل‌هایی با درآمد بالا و ثبات شغلی هستند. اما فارغ از تصورات رایج، همیشه این شغل‌های شیک و اتوکشیده نیستند که پول‌های کلان را به ارمغان می‌آورند. در این میان، مشاغلی وجود دارند که شاید از نظر عده‌ای کثیف و ناخوشایند به نظر برسند، اما به دلیل ماهیت تخصصی یا سختی کار، از حقوق و مزایای بالایی برخوردارند. در این مقاله، سفری به دنیای این مشاغل خاص خواهیم داشت و با برخی از پردرآمدترین شغل‌های کثیف آشنا می‌شویم.

شغل های پر درآمد اما کثیف

این یک تصور غلط رایج است که اگر تاجر، وکیل، دلال و به طور کلی کت و شلوار و کفش های گران قیمت بپوشید، حقوق خوبی دریافت خواهید کرد. اگر پزشک هستید قطعاً حقوق خوبی دریافت می‌کنید، اما باید بدانید که آموزش تنها چیزی نیست که در مورد مشاغل پردرآمد ارزش دارد. گاهی اوقات لازم است که آستین های خود را بالا بزنید و کثیف شوید. در ادامه با چندیدن شغل کثیف اما پردرآمد آشنا می‌شوید:

1- تمیزکننده صحنه جرم

شغل تمیزکننده صحنه جرم، از جمله مشاغلی است که به دلیل ماهیت خاص و ناخوشایند آن، کمتر کسی حاضر به انجام آن می‌شود. اما این افراد وظیفه‌ای حیاتی در پاکسازی و ضدعفونی محل وقوع جرم، جمع‌آوری مدارک و شواهد و آماده‌سازی صحنه برای بررسی‌های پلیس بر عهده دارند.
با توجه به دشواری‌ها و مخاطرات این شغل، تمیزکننده‌های صحنه جرم از حقوق و مزایای بالایی برخوردارند. به طوری که به طور میانگین، سالانه بین 40 تا 60 هزار دلار درآمد کسب می‌کنند.

2- لاشه‌جمع‌کن

شغل لاشه‌جمع‌کن، از جمله مشاغلی است که نیاز به روحیه‌ای قوی و معده‌ای محکم دارد. وظایف آنها شامل جمع‌آوری لاشه حیوانات از جاده‌ها، خیابان‌ها، منازل و سایر مکان‌ها، ضدعفونی محل و انتقال لاشه‌ها به مراکز دفع می‌شود.
با وجود ماهیت ناخوشایند این شغل، لاشه‌جمع‌کن‌ها به دلیل نقش مهمی که در حفظ بهداشت عمومی ایفا می‌کنند، از حقوق و مزایای مناسبی برخوردارند. به طوری که به طور میانگین، سالانه بین 30 تا 40 هزار دلار درآمد کسب می‌کنند.

3- معدنچی زغال سنگ

نه تنها کار در معدن زغال سنگ شغلی کثیف است، بلکه یکی از خطرناک ترین مشاغل روی کره زمین نیز محسوب می‌شود. وقتی خطر انفجار ناشی از وجود گاز متان را در نظر بگیرید، کثیف شدن همه جا کمترین نگرانی شما خواهد بود. با این حال، گرد و غبار زغال سنگ که همه چیز از جمله هوا را آلوده می کند، می تواند وارد ریه های شما شود و شما می توانید به بیماری ریه سیاه مبتلا شوید که باعث آمفیزم و تنگی نفس می‌گردد. و می‌اندیشید کمی کثیفی نمی تواند به شما صدمه بزند. با این حال، علاوه بر تمام خطرات، مقدار پولی که به دست خواهید آورد جذاب است. در مناطقی که زغال سنگ صنعت بزرگی است، به راحتی می توانید سالانه حدود 64000 دلار درآمد کسب کنید.

4- زباله روب

صادقانه بگویم، غیرقابل تصور است که کسی بتواند از این شغل لذت ببرد. همه ما از بیرون آوردن زباله ها اجتناب می کنیم و حاضر نیستیم به سطل‌های زباله نزدیک شویم. ما هرگز با خود فکر نمی کنیم که زباله ها باید برداشته شوند و کسی واقعاً باید این کار را انجام دهد. زباله گردها به دلیل این همه زباله، بوی تعفن، و کثیفی کار خود را به سختی انجام می دهند. آنها همچنین باید در باران، برف، هوای بسیار سرد و بسیار گرم کار کنند. و هیچ شانسی برای شستن دست ها در شیفت کاری آن‌ها وجود ندارد! میانگین حقوق سالانه یک زباله گرد می تواند تا 43000 دلار باشد.

5- سم‌پاش

سم‌پاشی، از جمله مشاغلی است که به دلیل استفاده از مواد شیمیایی خطرناک، می‌تواند برای سلامتی مضر باشد. سم‌پاش‌ها وظایف مختلفی از جمله سم‌پاشی مزارع کشاورزی، باغ‌ها، منازل و اماکن عمومی برای از بین بردن آفات و حشرات موذی را بر عهده دارند.
با توجه به مخاطرات این شغل، سم‌پاش‌ها از حقوق و مزایای بالایی برخوردارند. به طوری که به طور میانگین، سالانه بین 35 تا 50 هزار دلار درآمد کسب می‌کنند.

6- لوله کش

لوله کشی یکی از بزرگترین پیشرفت ها در جامعه مدرن است زیرا به زندگی روزمره ما کمک می کند. امروزه به سادگی به آب سرد یا گرم دسترسی داریم و بعد از استفاده، آب کثیف به جایی می رود که نیازی نیست به آن فکر کنیم. وقتی با یک لوله کش تماس می گیرید، نمی توانید متوجه شوید که واقعاً کار آنها چقدر کثیف است. آنها باید زیر سینک بروند یا زیر خانه ها بخزند. اما وقتی درآمد سالانه آنها را در حدود 40000 دلار در نظر بگیرید خیلی بد نیست.

نظرات کاربران

  •  چنانچه دیدگاهی توهین آمیز باشد و متوجه نویسندگان و سایر کاربران باشد تایید نخواهد شد.
  •  چنانچه دیدگاه شما جنبه ی تبلیغاتی داشته باشد تایید نخواهد شد.
  •  چنانچه از لینک سایر وبسایت ها و یا وبسایت خود در دیدگاه استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد.
  •  چنانچه در دیدگاه خود از شماره تماس، ایمیل و آیدی تلگرام استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد.
  • چنانچه دیدگاهی بی ارتباط با موضوع آموزش مطرح شود تایید نخواهد شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *