0

معرفی شغل نقاش ساختمانی و میزان درآمدش

معرفی شغل نقاش ساختمانی و میزان درآمدش

نقاشان حرفه‌ای سطوح داخلی و خارجی را آماده و رنگ آمیزی می‌کنند. آنها ممکن است در املاک مسکونی یا تجاری کار کنند. وظایف شغلی نقاشان حرفه‌ای شامل پاک کردن رنگ قدیمی، بتونه کاری سطوح، انتخاب مواد، ترکیب رنگ‌ها و تمیز کردن محل کار است. نقاش ساختمان همچنین ممکن است مسئول مدیریت کارکنان، رسیدگی به امور مالی و اطمینان از رضایت مشتری باشند. نقاشان عموماً حرفه خود را در محل کار یا از طریق کارآموزی یاد می‌گیرند.

معرفی شغل نقاش

اصطلاح «نقاش» را می‌توان برای توصیف کسانی که ساختمان‌ها، دیوارها و سطوح دیگر را نقاشی می‌کنند به کار برد. نقاشان ساختمانی و تعمیراتی، سطوح مورد نظر را برای رنگ آمیزی آماده، سطح را آستر کرده و رنگ را اعمال می‌کنند. آنها معمولاً از برزنت و روزنامه برای محافظت از سطوح دیگر و غلطک یا قلموی دستی برای رنگ آمیزی استفاده می‌کنند.
نقاشان ساختمان روی سطوح داخلی و خارجی فعالیت دارند. در بازسازی، ممکن است کابینت‌ها و تزئینات یا دیوارها را نیز رنگ کنند. نقاشان همچنین مسئول آماده‌سازی و تمیز کردن سطوح هستند.

چگونه نقاش ساختمان شویم؟

معرفی شغل نقاش ساختمانی و میزان درآمدش

شما می‌توانید در مورد نقاشی به عنوان یک حرفه، آن را از طریق آموزش در حین کار یا برنامه‌های کارآموزی یاد بگیرید. یک برنامه کارآموزی می‌تواند 1 سال طول بکشد. علاوه بر تکنیک‌های نقاشی، ممکن است در مورد دیوار خشک و نقاشی صنعتی نیز بیاموزید.
به عنوان یک نقاش ساختمانی، باید بدانید که چگونه از ابزارهایی مانند قلم مو و غلتک استفاده کنید، سطوح مختلفی را برای رنگ آمیزی آماده کنید و برای دستیابی به جلوه‌های بصری خاص از رنگ‌ها چگونه استفاده کنید. علاوه بر رنگ آمیزی، ممکن است لازم باشد لایه‌های رنگ قدیمی را خراش دهید یا بتونه کاری و ی با کاغذ دیواری کار کنید.

همچنین باید با استانداردهای ایمنی پروژه‌های ساختمانی آشنا باشید. در این بین برای نقاش شدن الزاماتی وجود دارد که در زیر به آنها اشاره می کنیم:

– آگاهی از تمامی استانداردهای بهداشتی و ایمنی قابل اجرا.

– مهارت‌های برنامه‌ریزی و سازماندهی خوب.

– توجه به جزئیات.

– مهارت‌های ارتباطی قوی

– تعادل و قدرت بدنی خوب.

وظایف نقاش

یک نقاش ساختمانی وظایفی دارد که در زیر به آنها پرداخته ایم:

– انتخاب ابزار و رنگ‌های مناسب برای پروژه‌ها.

– آماده‌سازی دیوارها و سایر سطوح قبل از رنگ آمیزی.

– مخلوط کردن و استفاده از رنگ‌ها، لاک‌ها و درزگیرها برای ماندگاری.

– پوشاندن اشیاء و سطوح در معرض دید.

– استفاده از پرکننده‌هایی مانند بتونه و گچ برای ترمیم ترک‌ها.

– خرید رنگ، قلم مو و سایر لوازم.

– رعایت قوانین ایمنی در محل کار

– همکاری با سایر متخصصان طراحی و ساخت.

– تمیز نگه داشتن فضای کار و ابزار.

خطرات شغل نقاشی ساختمان

وقتی مردم به مشاغل خطرناک فکر می‌کنند، ممکن است شغل آتش نشانی، چوب‌بری یا ماهیگیری به ذهن آن‌ها برسد. با این حال، نقاشان ساختمانی هر روز در معرض خطر هستند. در زیر چند مورد از معایب شغل نقاشی ساختمانی آمده است:

صدمات چشمی: اما نقاشان اغلب با قرار گرفتن زیاد در معرض ترکیبات آلی فرار (VOCs) و محصولات رنگ و حلال‌های تمیزکننده، سلامتی چشم آنها در خطر است.

سقوط: شغل نقاشی ساختمان اغلب نیازمند کار بر روی نردبان، چارپایه و داربست است. این مساله خطر سقوط و افتادن نقاش از ارتفاع را بوجود می‌آورد که ممکن است صدمات جانی ببینند.

مسمومیت: بسیاری از مواد شیمیایی که نقاشان با آنها کار می‌کنند، از جمله رنگ‌ها، تینرها و پاک کننده‌های قلمو، هنگام استنشاق می‌توانند خطرناک باشند. قرار گرفتن در معرض این مواد شیمیایی می‌تواند باعث ایجاد بیماری‌های مزمن برای نقاشان پس از دهه‌ها کار شود.

صدمات فیزیکی: ماهیچه‌های شانه و گردن اغلب در حین کار یک نقاش تحت فشار قرار می‌گیرند. استفاده طولانی مدت می‌تواند باعث پارگی‌های جزئی شود که ممکن است هفته‌ها طول بکشد تا بهبود یابد.

درآمد شغل نقاشی ساختمان

درآمد شغل نقاشی به متراژ ساختمان، مهارت نقاش، وضعیت سلامت دیوار و ساختمان و رنگ و ابزار شما بستگی دارد. اما معمولا متوسط قیمت رنگ آمیزی حدودا بین 25 تا 50 هزارتومان به ازای هر متر است.

استخدام نقاش ساختمان در خارج از کشور

درآمد نقاش ساختمان در ایالات متحده امریکا حدود 19.37 دلار در ساعت یا 40280 دلار در سال است.

حقوق نقاش ساختمان در ترکیه

متوسط دستمزد ناخالص نقاش ساختمان ماهانه در ترکیه 4060 لیر است. برآورد حقوق و دستمزد بر اساس داده‌های نظرسنجی حقوق و دستمزد که مستقیماً از کارفرمایان و کارمندان ناشناس در ترکیه جمع‌آوری شده است. یک نقاش ساختمان سطح ابتدایی (1-3 سال تجربه) به طور متوسط 3526 لیر  حقوق دریافت می‌کند. از طرف دیگر، در سطح ارشد (8 سال تجربه) به طور متوسط 5700 لیرحقوق دریافت خواهد کرد.

درآمد نقاش ساختمان در کانادا

متوسط حقوق نقاش ساختمان در کانادا 38000 دلار در سال یا 19.50 دلار در ساعت است. در ابتدا حقوق اولیه از 31000 دلار در سال شروع می‌شود، در حالی که اکثر کارگران با تجربه تا 44850 دلار در سال درآمد دارند.

نظرات کاربران

  •  چنانچه دیدگاهی توهین آمیز باشد و متوجه نویسندگان و سایر کاربران باشد تایید نخواهد شد.
  •  چنانچه دیدگاه شما جنبه ی تبلیغاتی داشته باشد تایید نخواهد شد.
  •  چنانچه از لینک سایر وبسایت ها و یا وبسایت خود در دیدگاه استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد.
  •  چنانچه در دیدگاه خود از شماره تماس، ایمیل و آیدی تلگرام استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد.
  • چنانچه دیدگاهی بی ارتباط با موضوع آموزش مطرح شود تایید نخواهد شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *