0

معرفی شغل طراح داخلی،‌ وظایف و درآمد آن

معرفی شغل طراح داخلی،‌ وظایف و درآمد آن

اگر به ساختمان‌ها، اتاق‌ها و طراحی‌های آن‌ها علاقه دارید، ممکن است بخواهید به دنبال شغل طراح داخلی باشید. در این مقاله، وظایف یک طراح داخلی را مورد بحث قرار می‌دهیم، مهارت‌های ضروری برای موفقیت در نقش را فهرست می‌کنیم، میانگین پاداش را ارائه و مراحل چگونگی تبدیل شدن به یک طراح داخلی را بیان می‌کنیم.

طراح داخلی چیست

یک طراح داخلی، فضاهای کاربردی و شیک را در داخل یک ساختمان ایجاد می‌کند. وظایف آنها شامل ایجاد طرح‌هایی براساس نیاز مشتری، همکاری با تأمین‌کنندگان و ارائه خدمات عالی به مشتریان است. این کارشناسان هنرمند و خلاق هستند و درک قوی از نحوه ایجاد یک اتاق با استفاده از دکور و مبلمان دارند. کار در طراحی داخلی ممکن است هم از نظر حرفه‌ای و هم از نظر مالی مفید باشد.

وظایف طراح داخلی

طراح داخلی کسی است که محیط‌های زندگی و محل کار را برای مشتریان مختلف طراحی و می‌سازد. آنها قبل از بهبود زیبایی، ایمنی و عملکرد فضاهای داخلی، نیازها و خواسته‌های مشتریان خود را بررسی می‌کنند. وظایف حرفه‌ای روزانه یک طراح داخلی ممکن است شامل موارد زیر باشد:

-مناقصه برای پروژه‌های فهرست شده توسط مشتریان بالقوه برای به‌دست‌آوردن قرارداد طراحی

-برقراری ارتباط با مشتری برای درک خواسته‌ها، نیازها و بودجه آنها

-ملاقات با مشتریان برای بحث در مورد پیشنهادات، به‌اشتراک‌گذاری پیش‌نویس‌ها و بررسی پیشرفت

-ایجاد یک طرح طراحی با استفاده از نرم‌افزار CAD و توسعه برآورد بودجه

-بررسی و تکمیل نقشه‌های طراحی با کارفرمایان و مشخص نمودن کلیه مصالح، تکمیل، کف‌پوش و روشنایی

-ارائه طرح‌ها به بازرسان ساختمان برای اطمینان از پایبندی به تمام چارچوب‌های نظارتی موجود

-استخدام معماران برای انجام کارهای سازه‌ای و سایر پیمانکاران برای تکمیل ساخت‌وساز یا بازسازی در صورت نیاز

-ایجاد جدول زمانی پروژه و اطمینان از اینکه همه مطابقت دارند

-پیگیری و برقراری ارتباط با کارفرما پس از اتمام پروژه و انجام هرگونه تغییرات لازم

-ارزیابی فضای داخلی و ارزیابی امکانات آن قبل از تدوین طرح طراحی

-ایده‌های طراحی با سایر اعضای یک تیم طراحی طوفان فکری

مهارت‌های ضروری برای یک طراح داخلی

اکثر طراحان داخلی ذاتاً هنرمند هستند.  امامهم است که آنها در زمینه‌های زیر نیز مهارت داشته باشند:

گوش‌دادن فعال: هنگام تعامل با مشتریان، طراحان داخلی باید فعالانه گوش دهند. هدف نهایی این است که طراح داخلی مکانی را ایجاد کند که مشتری می‌خواهد و برای انجام این کار، طراح باید خواسته‌های مشتری را بشنود.

ارتباط: برای یک طراح داخلی بسیار مهم است که به‌خوبی به‌صورت شفاهی و کتبی ارتباط برقرار کند تا خواسته‌های مشتری خود را درک و اطمینان حاصل کند که مشتری پیشنهادات پروژه آنها را درک می‌کند.

مذاکره: از آنجایی که بسیاری از طراحان داخلی شرکت‌های خود را اداره می‌کنند، بسیار مهم است که در مذاکره با قیمت مناسب خوب عمل کنید.

توانایی‌های حل مسئله: طراحان داخلی در حین کار بر روی یک پروژه، مطمئناً با موانع، شکست‌ها و تنظیمات روبرو می‌شوند. اگر توانایی حل مسئله قوی داشته باشند، می‌توانند به سرعت بر مشکلات غلبه کنند و در مسیر باقی بمانند.

حسابداری: طراحان داخلی مستقل باید توانایی‌های حسابداری عالی داشته باشند تا سرمایه‌های خود را سازماندهی کنند. این هم برای دریافت پرداخت و هم برای پیگیری هزینه‌ها ضروری است.

تسلط بر فناوری CAD :CAD ابزار بسیار مهمی برای طراحان داخلی است. برای طراحان داخلی ضروری است که در این برنامه‌ها مهارت داشته باشند زیرا به ایجاد طرح‌های دوبعدی کف و درک بلوک‌ها، چیدمان‌ها و نسبت‌ها کمک می‌کنند.

خدمات مشتری: برای جذب و حفظ مشتریان، یک طراح داخلی باید توانایی‌های عالی خدمات مشتری را داشته باشد و نشان دهد. این مهارت‌ها برای ایجاد و حفظ روابط با مشتری نیز ضروری است.

درامد طراح داخلی

درآمد یک طراح داخلی بسته به مکان، اندازه پروژه، سطح تخصص و مشتری بسیار متفاوت است. همچنین بسیار به اندازه شرکت طراحی آنها، محل کار و صنایعی که نمایندگی می‌کنند بستگی دارد. توجه داشته باشید که طراحی داخلی سقف دستمزد بالایی دارد و طراحان شرکت‌های بزرگ یا مشتریان ثروتمند بسیار بیشتر از حد معمول درآمد دارند. میانگین حقوق ماهانه برای یک طراح داخلی بین 10 تا 60 میلیون تومان است.

چگونه یک طراح داخلی شویم

معرفی شغل طراح داخلی،‌ وظایف و درآمد آن

در زیر مراحل متداول ارائه شده است که به شما نشان می‌دهد چگونه یک طراح داخلی شوید:

مدرک دیپلم بگیرید

یک دیپلم فنی می‌تواند به شما در توسعه مهارت‌ها و دانش صنعت در این بخش کمک کند. کسب دیپلم طراحی را در نظر بگیرید تا در مورد نقشه‌کشی طراحی داخلی، مهارت‌های نرم‌افزار طراحی به کمک کامپیوتر (CAD)، پایه تجسم فضایی و مدیریت پروژه بیاموزید. از جمله مطالبی که نیاز است مطالعه کنید عبارت‌اند از:

 • طراحی به کمک کامپیوتر (CAD)
 • مدل‌سازی اطلاعات ساختمان (BIM)
 • هنر و طراحی اساسی
 • برنامه‌ریزی فضایی
 • نقشه‌کشی معماری دیجیتال
 • بازاریابی در طراحی
 • تمرین طراحی داخلی

دنبال مدرک باشید

ممکن است با ثبت‌نام در برنامه طراحی داخلی برای مدرک لیسانس، تحصیلات خود را ادامه دهید. توصیه می‌شود که مدرک لیسانس خود را از یک دانشگاه معتبر دریافت کنید تا یک طراح داخلی حرفه‌ای باشید. دریافت یک مدرک لیسانس معمولاً چهار سال طول می‌کشد. همچنین ممکن است مدرک کارشناسی ارشد را در نظر بگیرید که مطمئناً درآمد قابل‌توجهی را برای شما افزایش می‌دهد و به شغلی مانند محقق یا استاد دسترسی خواهید داشت.

کسب تجربه

شاید یافتن شغلی به‌عنوان طراح داخلی بدون تخصص قبلی دشوار باشد. برای رفع این مشکل، خدمات خود را برای نشان‌دادن توانایی‌های و جستجوی کار آزاد ارائه دهید. یافتن کارهای ساده به شما این امکان را می‌دهد که شروع به ساختن نمونه کارها کنید و کار خود را به مشتریان بالقوه نشان دهید.

با متخصصان صنعت ارتباط برقرار کنید

به عنوان یک طراح داخلی، پرورش شبکه بزرگی از کارشناسان صنعت، که شامل فروشندگان مختلف، صاحبان خانه، مشاوران املاک و دیگر طراحان داخلی است، بسیار مهم است. ایجاد روابط مستحکم می‌تواند منجر به امکان همکاری شود. همچنین ممکن است به شما کمک کند تا معاملات بهتری در مورد دکوراسیون و لوازم پیدا کنید، هزینه‌های شما را کاهش داده و درآمدتان را افزایش دهید.

خدمات خود را تبلیغ کنید

یک استراتژی بازاریابی برای تبلیغ خدمات خود ایجاد کنید. این ممکن است شامل دادن کارت ویزیت در رویدادهای اجتماعی، اجرای تبلیغات رسانه‌های اجتماعی یا توزیع بروشور در منطقه شما باشد. روی یک وب‌سایت باکیفیت سرمایه‌گذاری کنید تا بازدیدکنندگان بتوانند به‌راحتی طرح‌های قبلی شما را کشف کنند و در مورد خدماتی که ارائه می‌دهید مطلع شوند.

نظرات کاربران

 •  چنانچه دیدگاهی توهین آمیز باشد و متوجه نویسندگان و سایر کاربران باشد تایید نخواهد شد.
 •  چنانچه دیدگاه شما جنبه ی تبلیغاتی داشته باشد تایید نخواهد شد.
 •  چنانچه از لینک سایر وبسایت ها و یا وبسایت خود در دیدگاه استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد.
 •  چنانچه در دیدگاه خود از شماره تماس، ایمیل و آیدی تلگرام استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد.
 • چنانچه دیدگاهی بی ارتباط با موضوع آموزش مطرح شود تایید نخواهد شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *