0

برندینگ چیست؟ و هر آن چیز که باید در مورد آن بدانید

برندینگ چیست؟

تعریف کسب و کار و هدف آن می‌تواند تأثیر قابل توجهی بر توانایی شما در ایجاد پایگاه مشتری داشته باشد. قبل از اینکه بتوانید ایجاد برند خود را شروع کنید، باید بیاموزید که برندینگ چیست؟ و چگونه در استراتژی‌های بازاریابی شما قرار می‌گیرد.

تعریف برندینگ در بازاریابی چیست؟

برندسازی فرآیندی است که در آن یک کسب و کار، خود را به عموم مردم معرفی کرده و خود را از رقبا متمایز می‌کند. برندینگ معمولاً شامل یک عبارت، طرح یا ایده است که به راحتی برای عموم قابل شناسایی است.

چگونه یک برند بسازیم

به منظور ایجاد یک برند، کسب و کارها باید این چهار مرحله را طی کنند:

1- هویت شرکت خود را تعریف کنید

دانستن اینکه می‌خواهید شرکت شما چه چیزی را نمایندگی کند و هدف آن چیست، اولین قدم در ساختن یک برند است. با تصور آنچه که می‌خواهید، می‌توانید برنامه‌ریزی برای تحقق آن را شروع کنید. با در نظر گرفتن هویت شرکت می‌توانید استراتژی‌های بازاریابی برای محصولات خود را برنامه‌ریزی کنید.

2- مخاطبان هدف خود را شناسایی کنید

توجه به مخاطبان هنگام پرورش هویت برند شما مهم است. سن، جنسیت، وضعیت اجتماعی – اقتصادی، فرهنگ و حتی موقعیت جغرافیایی مخاطبان خود را در نظر بگیرید. این عوامل به نحوه ارائه شرکت خود به عموم کمک می‌کند.

3- شرکت خود را بر اساس هویت مورد نظر سازماندهی کنید

ساختار شرکت شما مطابق با نام تجاری شما می‌تواند به دیگران اطمینان حاصل کند که وعده‌هایی که تبلیغ می‌کنید اجرا می‌شوند. به عنوان مثال، یک بانک می‌گوید که آنها خدمات با کیفیتی را در 24 ساعت شبانه روز به مشتریان ارائه می‌دهند. برای حمایت از این ادعا، آنها باید مطمئن شوند که نمایندگان خدمات مشتری با تجربه و آموزش دیده در شب و روز در دسترس هستند.

4- از تجدید نظر نترسید

هنگامی که به تصویر شرکت خاصی متعهد شدید، از اصلاح آن نترسید. نام تجاری شما می‌تواند با رشد شرکت شما و با تثبیت خود در صنعت تکامل یابد. به عنوان مثال، یک آژانس مسافرتی خود را به عنوان کمکی برای تعطیلات داخلی و خارجی معرفی کرده است. با این حال، پس از مشاهده روند تحصیل، کار و برنامه‌های داوطلبانه در خارج از کشور، خدمات خود را برای کمک به برنامه‌ریزی و اجرای تجربیات آموزشی در خارج از کشور گسترش می‌دهند.

چرا برندینگ مهم است؟

شرکت شما را در یک صنعت معرفی می‌کند: هویت برند مناسب به طور بالقوه می‌تواند به شما کمک کند تا در صنعت خود مستقر شوید. این همچنین می‌تواند به شما کمک کند با کسانی که خدمات مشابهی را ارائه می‌دهند رقابت کنید؛ زیرا نام تجاری شما بیشتر شناخته می‌شود.

هدف خود را به مصرف کنندگان منتقل می‌کند: برند شما همچنین به انتقال ارزشی که محصولات یا خدمات شما می‌توانند برای مصرف کنندگان ارائه دهند کمک می‌کند. به عنوان مثال، اگر شرکت محصولات ضدعفونی شما این شعار را دارد: “زمان کمتر برای تمیز کردن، زمان بیشتر برای سرگرمی”، به مصرف کنندگان اشاره می‌کنید که خط تولید شما به پاک‌سازی سریع کمک می‌کند تا مشتریان بتوانند کارهای بیشتری را انجام دهند که از آنها لذت می‌برند.

آگاهی شرکت را افزایش می‌دهد: داشتن یک برند قوی و قابل تشخیص می‌تواند به طور بالقوه مشتریان جدیدی را جذب کند.

محصولات و خدمات شما را به مشتریان فعلی یادآوری می‌کند: برند شما همچنین می‌تواند به یادآوری مشتریان فعلی در مورد آنچه ارائه می‌دهید کمک کند. به عنوان مثال، اگر صاحب یک تجارت کنترل آفات هستید، اجرای تبلیغات یا اصلاح لوگوی خود می‌تواند به مشتریان قبلی یادآوری کند که شما کنترل آفات ارگانیک را برای محصولات آنها ارائه می‌کنید.

ویژگی یک برند خوب چیست؟

در اینجا دو جزء کلیدی وجود دارد که به یک برند خوب کمک می‌کند:

لوگو: لوگو بخش مهمی از برند شماست، زیرا نشان دهنده هویت شرکت است. یک لوگو معمولاً شامل یک طرح رنگی، شکل یا تصویر خاص است. در برخی موارد، یک لوگو می‌تواند نام شرکت شما با فونت و رنگی باشد که فرهنگ شرکت شما را نشان می‌دهد.

شعار: شعار پیامی مختصر و واضح است که ارزش‌های شرکت را به نمایش می‌گذارد. شعار باید به ایجاد ارتباط عاطفی با شرکت شما کمک کند. در صورت ارائه خدمات مختلف، می‌توانید بیش از یک شعار داشته باشید.

نظرات کاربران

  •  چنانچه دیدگاهی توهین آمیز باشد و متوجه نویسندگان و سایر کاربران باشد تایید نخواهد شد.
  •  چنانچه دیدگاه شما جنبه ی تبلیغاتی داشته باشد تایید نخواهد شد.
  •  چنانچه از لینک سایر وبسایت ها و یا وبسایت خود در دیدگاه استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد.
  •  چنانچه در دیدگاه خود از شماره تماس، ایمیل و آیدی تلگرام استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد.
  • چنانچه دیدگاهی بی ارتباط با موضوع آموزش مطرح شود تایید نخواهد شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *