0

باید و نبایدها در خرید طلای آب شده

باید و نبایدها در خرید طلای آب شده

خرید طلا برای سرمایه گذاری در بین بسیاری از افراد جامعه که قصد دارند ارزش پول خود را همراه با تورم موجود حفظ کنند، یک گزینه ایده آل است. طلا به اشکال مختلفی همچون سکه، زیورآلات، سهام طلا، طلای آب شده و … قابل خرید می‌باشند که هرکدام مزایا و معابی دارند. بهتر است قبل از خرید هر یک از آن‌ها را بررسی کنید تا انتخاب درستی داشته باشید و به سود برسید. در این مقاله قصد داریم به باید و نبایدها در خرید طلای آب شده بپردازیم.

طلای آب شده چیست؟

طلای آب شده طلای خالصی است که از ذوب طلای قدیمی یا خرد شده ساخته می‌شود. این نوع طلا معمولاً بدون اجرت ساخت و مالیات فروخته می‌شود و بنابراین می‌تواند گزینه‌ای مقرون به صرفه برای سرمایه گذاری باشد. با این حال، مهم است که هنگام خرید طلای آب شده، نکاتی را رعایت کنید تا از خرید طلای تقلبی یا بی کیفیت جلوگیری نمایید.

بایدها

1- از مکان معتبر خرید کنید. طلای آب شده را فقط از یک طلافروش معتبر که دارای مجوز و گواهینامه است، خریداری کنید. این اطمینان را به شما می‌دهد که طلای با کیفیت، واقعی و بدون ناخالصی دریافت می‌کنید.

2- عیار طلا را بررسی کنید. عیار طلا بر روی طلای آب شده حک شده است. عیار طلا نشان می‌دهد که طلا چه مقدار از فلز طلای خالص را دارد. در ایران، عیار طلای آب شده معمولاً 18 عیار است.

3- انگ طلا را بررسی کنید. انگ طلا یک شماره سریال منحصر به فرد است که روی طلای آب شده حک شده است. انگ طلا را می‌توان برای تأیید اصالت طلا استفاده کرد.

4- وزن طلا را بررسی کنید. وزن طلای آب شده باید دقیقاً با وزنی که روی آن حک شده است مطابقت داشته باشد.

نبایدها

1- از طلای آب شده با عیار کمتر از 18 عیار خودداری کنید. عیار طلای کمتر از 18 عیار، طلای خالص نیست و ممکن است ارزش کمتری داشته باشد.

2- از خرید طلای آب شده بدون عیار یا انگ خودداری کنید. طلای آب شده بدون عیار یا انگ، ممکن است تقلبی یا بی کیفیت باشد.

3- از خرید طلای آب شده از افراد غیرمجاز خودداری کنید. خرید طلای آب شده از افراد غیرمجاز می تواند خطرناک باشد و ممکن است منجر به خرید طلای تقلبی یا بی کیفیت شود.

طلای آب شده بخریم یا سکه؟

طلای آب شده و سکه هر دو از انواع سرمایه گذاری در طلا هستند که مزایا و معایب خاص خود را دارند. بعنوان مثال شما در خرید طلای آب شده نباید اجرت ساخت و مالیات پرداخت کنید بنابراین می‌تواند گزینه‌ای مقرون به صرفه‌تر از سکه باشد. امکان ذوب طلای آب شده و تبدیل آن به زیورآلات و دیگر اشکال طلا وجود دارد. خرید طلای آب شده با ریسک تقلبی و بی کیفیت بودن همراه است اما سکه‌ها معمولاً دارای عیار و انگ معتبر هستند، بنابراین امنیت بیشتری نسبت به طلای آب شده دارند.

همچنین سکه در مقایسه با طلای آب شده از قدرت نقد شوندگی بهتری برخوردار است. در نهایت، تصمیم گیری در مورد اینکه طلای آب شده بخرید یا سکه، یک تصمیم شخصی است که باید با توجه به شرایط و نیازهای خاص خود اتخاذ کنید.

طلای آب شده از کجا بخریم؟

برای خرید شمش طلا به مغازه داران، بنکداران طلا و آزمایشگاه‌های ذوب طلای آب شده که مجوز دارند و معتبر هستند مراجعه کنید هرگز از شخص طلا نخرید و نفروشید.

شناخت کافی از فروشنده داشته باشید زیرا احتمال تقلب در طلای آب شده بسیار بالاست. از فروشنده فاکتور خرید همراه با مهر و امضا دریافت کنید. در صورت خرید از شخص به شما رسیدی داده نمی‌شود که در این صورت امکان پیگیری وجود نخواهد داشت. همچنین امکان دسترسی به شخص دشوار است بنابراین حتما از یک مکان مشخص خرید خود را انجام دهید.

نظرات کاربران

  •  چنانچه دیدگاهی توهین آمیز باشد و متوجه نویسندگان و سایر کاربران باشد تایید نخواهد شد.
  •  چنانچه دیدگاه شما جنبه ی تبلیغاتی داشته باشد تایید نخواهد شد.
  •  چنانچه از لینک سایر وبسایت ها و یا وبسایت خود در دیدگاه استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد.
  •  چنانچه در دیدگاه خود از شماره تماس، ایمیل و آیدی تلگرام استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد.
  • چنانچه دیدگاهی بی ارتباط با موضوع آموزش مطرح شود تایید نخواهد شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *