0

معرفی شغل مدیر هتل، وظایف و حقوق آن

معرفی شغل مدیر هتل، وظایف و حقوق آن

مدیر هتل، هتل را مدیریت می‌کند و اطمینان حاصل می‌کند تا مهمانان هتل اقامت لذت بخشی داشته باشند. وظایف آنها شامل پیروی هتل از مقررات شرکت و قوانین محلی، حل و فصل اختلافات با مشتریان یا کارمندان، و مصاحبه و استخدام کارمندان جدید در صورت نیاز است.

مدیر هتل کیست

مدیر هتل یا مدیر اقامتگاه، مهمان نوازی است که بر عملکرد هتل‌ها و استراحتگاه‌ها نظارت می‌کند. آنها عملیات را حفظ و رضایت مهمانان را تضمین می‌کنند. در بسیاری از محیط‌ها، یک مدیر هتل، بودجه و درآمد تسهیلات خود را برای افزایش سودآوری بررسی می‌کند. علاوه بر این، آنها عملکرد هر مدیر بخش را ارزیابی می‌کنند و بازخورد سازنده‌ای را برای بهبود ارائه می‌دهند.

وظایف مدیر هتل

مدیران هتل‌ها تعداد جای خالی و رزرو را پیگیری می‌کنند و سعی می‌کنند نرخ اشغال را تا حد امکان بالا نگه دارند. آنها ممکن است رسانه‌های اجتماعی و سایر تبلیغات را سفارش داده و تأیید کنند یا برای اتاق‌ها تخفیف دهند. مدیران هتل همچنین اطمینان حاصل می‌کنند که کارمندان وظایف خود را طبق برنامه انجام می‌دهند تا بهره‌وری را افزایش دهند.

ارزیابی‌های کارکنان را کامل کنند و به سرعت با رویدادهای غیرمنتظره مانند لغو یا رزرو لحظه آخری سازگار شوند. سایر وظایف و مسئولیت‌ها در شرح شغل مدیر هتل ممکن است شامل موارد زیر باشد:

پاسخگویی به تماس‌های تلفنی در صورت نیاز

کمک به کارکنان در آماده‌سازی اتاق‌ها برای رزروهای جدید

پیگیری موجودی مواد غذایی و عرضه و سفارش لوازم جدید در صورت نیاز

آماده شدن برای رویدادهای بزرگ مانند عروسی یا همایش‌ها

بازرسی اتاق‌ها، استخرها، رستوران‌ها و سایر قسمت‌ها برای اطمینان از اینکه کارکنان آن‌ها را تمیز و قابل ارائه نگه می‌دارند

اتاق‌ها را بررسی کنید تا مطمئن شوید مهمان‌ها پس از اعلام حریق یا اضطراری دیگر را ترک کرده‌اند

مدیر هتل چه می کند؟

معرفی شغل مدیر هتل، وظایف و حقوق آن

مدیران هتل بر کارکنانی مانند باربرها، مستخدم‌ها، آشپزها و نظافتچی‌ها نظارت می‌کنند. آنها کارمندان جدید را آموزش می‌دهند، برنامه کاری کارکنان را ایجاد می‌کنند و اطمینان می‌دهند که همه از وظایف خود پیروی می‌کنند. همچنین اغلب با پیمانکاران فرعی مانند خدمات خشک‌شویی یا نظافت ارتباط برقرار و با فروشندگان برای کاهش هزینه‌ها و افزایش سود مذاکره می‌کنند.

مدیران هتل همچنین تعمیر و نگهداری منظم را برنامه‌ریزی می‌کنند و هزینه‌هایی مانند بازپرداخت یا تعمیرات را تأیید می‌نمایند. بسته به وسعت هتل، آنها ممکن است در صورت نیاز به سایر کارمندان کمک کنند، تا به مردم درباره رویدادها یا جاذبه‌هایی که می‌توانند در آن منطقه لذت ببرند، اطلاع دهند.

مهارت ها و صلاحیت های مدیر هتل

مدیران هتل موفق می‌توانند با افراد و شخصیت‌های مختلف کار کنند. آنها حرفه‌ای و مودب هستند و می‌توانند روابط قوی با کارمندان و مهمانان برقرار نمایند. مهارت‌ها و صلاحیت‌های برتر برای مدیران هتل ممکن است شامل موارد زیر باشد:

خدمات مشتری

از آنجایی که مدیران هتل در صنعت مهمان‌نوازی فعالیت می‌کنند، معمولاً به مهارت‌های عالی در خدمات مشتری نیاز دارند. آنها باید بتوانند مسائل دشوار مهمان را به آرامی و به صورت کارآمد حل کنند. برای برقراری ارتباط با مهمانان، آنها به هوش هیجانی نیاز دارند تا بتوانند به راحتی به نیازهای مشتریان گوش دهند و درک کنند.

تفکر انتقادی

صنعت مهمان‌نوازی محیطی استرس‌زا است، بنابراین مدیران هتل‌ها باید توانایی تفکر انتقادی و تصمیم‌گیری سریع آگاهانه را داشته باشند. مدیران هتل نه تنها مسائل دشوار مشتری را بررسی و حل می‌کنند، بلکه به تمام عملکردهای داخلی نیز رسیدگی می‌کنند. آنها باید اطمینان حاصل کنند که هر بخش به آرامی عمل می‌کند تا یک تجربه مهمان رضایت بخش ایجاد کند.

مدیریت زمان

مدیریت کارآمد زمان، یکی دیگر از مهارت‌های ارزشمندی است که اکثر مدیران هتل باید داشته باشند. آنها بر همه بخش‌ها نظارت می‌کنند که این امر مستلزم برنامه‌ریزی و هماهنگی گسترده است. آنها باید بتوانند کار‌های خود را طوری برنامه‌ریزی کنند که زمان کافی را برای هر بخش صرف و زمان دیگران را نیز مدیریت کنند.

حقوق مدیر هتل

متوسط ​​حقوق یک مدیر هتل 50000 دلار یا 120 تا 480 میلیون در سال است. سطوح دستمزد فردی به تجربه و سطح تحصیلات، مکان و شرکت بستگی دارد.

محیط کاری مدیر هتل

مدیران هتل معمولاً ساعات کاری منظمی را در یک محیط اداری کار می‌کنند. آنها اغلب از بخش‌های دیگر در یک محیط غیراداری مانند اتاق‌ها بازدید و بررسی می‌کنند. از آنجایی که هتل‌ها به طور مداوم بدون تعطیلی کار می‌کنند، برخی از مدیران ممکن است شب‌ها، آخر هفته‌ها یا تعطیلات کار کنند.

اکثر مدیران هتل‌ها همیشه برای مواقع اضطراری در دسترس هستند. آنها باید بتوانند برای مدت طولانی در مقابل کامپیوتر بنشینند و به طور منظم با انواع کارمندان و مشتریان تعامل داشته باشند.

یک روز معمولی برای یک مدیر هتل چگونه است؟

هتل‌ها 24 ساعت در روز باز هستند، بنابراین مدیران هتل می‌توانند در هر زمانی کار کنند. با این حال معمولاً در ساعات کاری عادی به صورت تمام وقت کار می‌کنند. آنها ممکن است برای آماده شدن برای تعداد زیادی مهمان یا رسیدگی به رویدادهای غیرمنتظره نیاز به اضافه کاری داشته باشند.

آنها بیشتر وقت خود را در دفتر می‌گذرانند، اما اغلب میز پذیرش و سایر قسمت‌های هتل را چک می‌کنند. و بیشتر وقت خود را صرف نظارت بر کارمندان و رسیدگی به وظایف اداری می‌کنند. آنها ممکن است با افراد مختلفی جلساتی داشته باشند.

مدیر هتل به چه کسی گزارش می‌دهد؟

مدیر هتل معمولاً به یک مدیر منطقه گزارش می‌دهد. در سازمان‌های کوچک‌تر، آنها اغلب به مالک گزارش می‌دهند. مدیران هتل اغلب با مدیران جوان و سایر کارکنان در رستوران‌ها و دیگر امکانات متصل به هتل تعامل دارند و مطمئن می‌شوند که همه می‌توانند برای مراقبت از مهمانان با یکدیگر همکاری کنند.

نظرات کاربران

  •  چنانچه دیدگاهی توهین آمیز باشد و متوجه نویسندگان و سایر کاربران باشد تایید نخواهد شد.
  •  چنانچه دیدگاه شما جنبه ی تبلیغاتی داشته باشد تایید نخواهد شد.
  •  چنانچه از لینک سایر وبسایت ها و یا وبسایت خود در دیدگاه استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد.
  •  چنانچه در دیدگاه خود از شماره تماس، ایمیل و آیدی تلگرام استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد.
  • چنانچه دیدگاهی بی ارتباط با موضوع آموزش مطرح شود تایید نخواهد شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *