0

با شغل کارمند بانک و حقوق آن بیشتر آشنا شوید

با شغل کارمند بانک و حقوق آن بیشتر آشنا شوید

بسیاری از افراد، علاقه‌مند به داشتن شغل در بانک هستند. فرصت‌های زیادی برای کسانی که در بخش بانکداری کار می‌کنند از سطوح ابتدایی گرفته تا مدیریت وجود دارد. کار در بخش بانکی همچنین به معنای کار در زمینه‌ای است که منشا ثابت و قابل اعتماد و مشاغل با درآمد مناسب دارد.

شغل کارمند بانک

موسسات اعتباری و بانک‌ها خدمات و محصولات مالی متنوعی را به مشتریان ارائه می‌دهند. افرادی که در بانک‌ها و اتحادیه‌های اعتباری شاغل هستند هر روز مبادلات پولی را مدیریت می‌کنند. آن‌ها برای دسترسی به حساب‌های مشتریان، وام و بسیاری موارد دیگر قابل اعتماد هستند.

داشتن شغل در بانک مهارت‌های بسیاری را در اختیار شما قرار می‌دهد که می‌تواند در زمینه‌های مختلف بخش بانکی مانند مدیر شعبه، عابر بانک یا کارکنان اداری مورد استفاده قرار گیرد. با بحران‌های مالی اواخر، مشاغل بانکی دچار رکود شدید شد و یافتن شغل در این زمینه را دشوار کرد.

وظایف کارمند بانک

با شغل کارمند بانک و حقوق آن بیشتر آشنا شوید

افرادی که شغل کارمند بانک را انتخاب می‌کنند باید بسیار منظم بوده و از اعداد و پول لذت ببرند. همچنین باید مهارت‌های ریاضی ،کامپیوتری و ارتباطی خوبی داشته باشند تا در برخورد با مردم خوب رفتار کرده و خدمات گرا باشند. کسی که مایل به ورود به صنعت بانکداری هستد باید با جزئیات و اعداد ارتباط خوبی برقرار کنند.

مؤسسات مالی باید افرادی را استخدام کنند که قابل اعتماد و صادق باشند. همچنین افرادی که قادر به خواندن و محاسبه صحیح اعداد هستند برای این شغل مناسبند. افرادی که به دنبال شغل در صنعت بانکداری هستند باید بتوانند به تمام قوانین و مقرراتی که بانک‌ها باید از آنها پیروی کنند، پایبند باشند.

هر کسی که در نظر دارد در صنعت بانک‌داری شغلی داشته باشد، باید از کار با مردم و رفع نیازهای خدماتی آنها لذت ببرد. کار با افراد در یک محیط بانکی مستلزم صبر و پذیرش افراد از همه اقشار و در هر شکل مالی است.

کسانی که این کار را انتخاب می‌کنند با جزئیات معاملاتی خاص افراد مختلف کار خواهند کرد. او باید روی جزئیات تراکنش‌ها تمرکز کند و در عین حال باعث شود مشتری احساس رضایت و اطمینان کند. کارمند بانک با موفقیت به مشتری در رفع نیازهایش کمک می‌کند.

از آنجایی که صنعت بانکداری امروزه به صورت کامپیوتری است و برای بسیاری از تراکنش‌ها به اینترنت وابسته است، متخصصان بانکداری باید به کامپیوتر مسلط و به رویه‌های حسابداری و نرم افزار حسابداری تسلط داشته باشند.

مزایای شغل کارمند بانک

مزایای بسیاری برای این مشاغل وجود دارد. یک موقعیت در بانک برای فردی که از کار کردن با اعداد و مردم لذت می‌برد مناسب است. کار مستقیم با مردم می‌تواند هم محرک و هم هیجان‌انگیز باشد، اما به یک فرد خاص با خلق و خوی صبور نیاز دارد.

کار با مردم ممکن است گاهی سخت شود، اما می‌تواند بسیار مفید نیز باشد. اگر اعداد و حسابداری را دوست دارید، اما  دوست ندارید با مردم کار کنید، ممکن است از آکچوئر بودن لذت ببرید.

معمولاً موسسات اعتباری و بانک‌ها به ندرت در روزهای تعطیل باز هستند و به اکثر کارمندان اجازه می‌دهند از اوقات فراغت در تعطیلات آخر هفته، عصرها و تعطیلات لذت ببرند.

اکثر بانک‌ها دارای بسته‌های مزایای عالی هستند که مزایای پزشکی، دندانپزشکی و بیمه عمر و همچنین گزینه‌های طرح بازنشستگی و روزهای مرخصی شخصی یا استعلاجی و مزایای مرخصی را ارائه می‌دهند. دفاتر همیشه تمیز و دلپذیر، دارای گرمایش یا تهویه مطبوع هستند، زیرا راحتی شخصی، هم برای کارمند و هم برای مشتری، از اهمیت بالایی برخوردار است.

موسسات بانکی فرصت‌های زیادی را برای پیشرفت ارائه می‌دهند و بسیاری از بانک‌ها حتی برای دوره‌های تحصیلی مستمر و همچنین دوره‌های تحصیلی دانشگاهی، با برخی الزامات، هزینه کارمند مستعد را پرداخت می‌کنند. بانک‌ها و آژانس‌های نظارتی بانکی فرصت‌های زیادی را برای پیشرفت ارائه می‌دهند.

یک متخصص بانکداری ماهر و آگاه، هم در بانک خود (بسته به اندازه بانک) و هم در سایر بانک‌های رقیب با بخش‌های مشابه، تقاضای ارتقاء شغلی خواهد داشت.

معایب شغل کارمند بانک

یکی از بزرگ‌ترین معایب مشاغل بانکی این است که خدمت به مردم اغلب می‌تواند بسیار استرس‌زا باشد. مسائل پولی موضوعات حساسی برای اکثر مردم هستند و مشتریان ممکن است بسیار بی‌ادب باشند و اگر کار آنها به طور کامل انجام نشود شاید عصبانی شوند. یک متخصص بانکی باید مایل باشد که با درایت و با دقت با مشتریان بانک کار کند تا بتواند با اطمینان و درستی تمام تراکنش‌های بانکی را انجام دهد.

کارمند بانک برای کار در صنعت بانکداری باید از نظر اعداد و ارقام و پول نقد خوب و در انجام وظایف حسابداری صبور و کوشا باشد.

در حالی که تعداد بی‌شماری از انتخاب‌های شغلی در بانکداری وجود دارد، اما همه آنها حول دو چیز متمرکز هستند: پول و حسابداری پول. برای کسی که دوست ندارد از کامپیوتر یا ماشین حساب استفاده کند. و همچنین برای فردی که از استفادهٔ دسته چک متنفر است، شغل مناسبی نیست.

برای موفقیت، کارمند بانک باید از پوشیدن لباس‌هایی مانند کت و شلوار، پیراهن و کفش‌های مجلسی لذت ببرد. فردی که شلوار جین و تیشرت غیررسمی یا یک پیراهن یکدست و شلوار خاکی را ترجیح می‌دهد، ممکن است پوشیدن لباس رسمی به مدت چند ساعت برایش سخت باشد.

برخی از موقعیت‌ها مستلزم آن است که کارمندان تمام روز روی پاهای خود بایستند. برخی دیگر از کارمند می‌خواهند که پشت میز بماند و روی صفحه کامپیوتر خمیده باشد. توصیه می‌شود قبل از تصمیم‌گیری در مورد شغل کارمند بانک، همه موارد منفی را تعیین کرده و آنها را با مزایا بسنجید.

حقوق کارمند بانک

کسی که به عنوان کارمند بانک مشغول به کار است ماهانه به طور متوسط بین 8 تا 16 میلیون تومان درآمد دارد. این حقوق بسته به مزایا و سابقه کاری متغیر است.

آینده شغلی کارمند بانک

بانکداری صنعتی است که پیش‌بینی نمی‌شود در آینده نزدیک یا دور از بین برود. با رشد اقتصاد در بسیاری از کشورهای در حال توسعه و همچنین اقتصاد ما و با رشد مستمر جمعیت، نیاز روزافزون بانک‌ها برای نگهداری و وام دادن پول، انجام معاملات پولی و ادامه استخدام افراد وجود خواهد داشت.

نظرات کاربران

  •  چنانچه دیدگاهی توهین آمیز باشد و متوجه نویسندگان و سایر کاربران باشد تایید نخواهد شد.
  •  چنانچه دیدگاه شما جنبه ی تبلیغاتی داشته باشد تایید نخواهد شد.
  •  چنانچه از لینک سایر وبسایت ها و یا وبسایت خود در دیدگاه استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد.
  •  چنانچه در دیدگاه خود از شماره تماس، ایمیل و آیدی تلگرام استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد.
  • چنانچه دیدگاهی بی ارتباط با موضوع آموزش مطرح شود تایید نخواهد شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *