0

بهترین ملک برای سرمایه گذاری

بهترین ملک برای سرمایه گذاری

سرمایه گذاری در املاک و مستغلات یکی از محبوب ترین روش های سرمایه گذاری در جهان است. این نوع سرمایه گذاری مانند دیگر روش‌ها نیاز به دانش کافی دارد تا دچار ضرر و زیان نشوید و به سود خوبی دست پیدا کنید. در این مقاله به شما کمک خواهیم کرد که بهترین ملک برای سرمایه گذاری را انتخاب کنید. با ما همراه باشید.

سرمایه گذاری در املاک چیست؟

سرمایه گذاری در املاک نوعی سرمایه گذاری است که در آن سرمایه گذار با خرید یک ملک یا زمین، با هدف کسب درآمد از اجاره دادن یا افزایش قیمت آن در آینده، سرمایه خود را به کار می گیرد. البته باید توجه داشتید یک نوع سرمایه گذاری بلند محسوب می‌شود و به صبر و حوصله نیاز دارد.

بهترین جا برای سرمایه گذاری ملک

بهترین مکان برای سرمایه گذاری ملک در ایران، جایی است که دارای شرایط زیر باشد:

 • جمعیت زیاد و رو به رشد
 • اقتصاد پررونق و رو به رشد
 • امکانات رفاهی و گردشگری مناسب
 • دسترسی آسان به مراکز حمل و نقل
 • موقعیت مکانی مناسب
 • دسترسی به مراکز درمانی

قبل از سرمایه‌‌گذاری در هر ملکی باید مواردی همچون نرخ اجاره بها در منطقه مورد نظر، قیمت روز ساخت و ساز، محله و خیابان مناسب، نورگیری خوب، تعداد واحد و امکاناتی همچون پارکینگ، آسانسور، طبقه و خیلی از مواردی که برای شما مهم است را در نظر بگیرید.

لازم به ذکر است مناطقی که در حال رشد و بهبود شرایط شهری هستند مناسب‌ترند. و مناطقی که میزان جرم و جنایت در آن‌ها بیشتر است خواهان کمتری دارند. بنابراین در منطقه‌ای که بدنام و نشان است ملک نخرید.

سرمایه گذاری مطمعن با خرید ملک

تجربیات به دست آمده از سال‌های گذشته نشان می‌دهد با تورم حاکم در کشور خرید ملک یک سرمایه گذاری پر سود است. حتی اگر شما برای خرید ملک از وام‌های بانکی کمک بگیرید و بازپرداخت وام بانک را با نرخ سود محاسبه شده در سال‌‌های آینده بپردازید باز هم برنده‌اید و سود خواهید کرد.

آینده سرمایه گذاری در مسکن

پیش بینی آینده سرمایه گذاری در مسکن در ایران دشوار است. با این حال، برخی از کارشناسان معتقدند که قیمت مسکن در ایران در سال های آینده افزایش خواهد یافت. این افزایش قیمت به دلیل عواملی مانند تورم بالا، رشد اقتصادی کند و سیاست های حمایتی دولت است.

البته، افزایش قیمت ملک ممکن است با کاهش سرعت یا حتی رکود مواجه شود. این اتفاق در صورتی می افتد که عواملی مانند کاهش نقدینگی، افزایش هزینه ساخت و ساز و کاهش تقاضا برای مسکن رخ دهد.

در مجموع، آینده سرمایه گذاری در مسکن در ایران نامشخص است. سرمایه گذاران باید قبل از سرمایه گذاری در مسکن، عوامل مختلف را در نظر بگیرند و تحقیقات لازم را انجام دهند.

خانه کلنگی بخریم یا آپارتمان؟

این سوالی است که بسیاری از افراد هنگام خرید خانه با آن مواجه می شوند. پاسخ به این سوال به عوامل مختلفی بستگی دارد، از جمله بودجه، نیازها و ترجیحات شما.

خانه‌های کلنگی یا ویلایی از خانه‌های آپارتمانی گران‌ترند. ملک کلنگی برای افرادی که بودجه زیادی دارند و قصد دارند در آینده آن را به چند واحد آپارتمان تبدیل کنند مناسب است. با خرید خانه کلنگی شما دارید پول یک زمین را پرداخت می‌کنید اما با خرید یک واحد آپارتمان زمین را با دیگر همسایگان شریک هستید. در خانه ویلایی کاملا مستقل هستید اما در آپارتمان اینگونه نیست. نکته مهم دیگر این است که معمولا خانه‌های کلنگی متراژ بالایی دارند به همین دلیل قیمت آن‌ها نیز بالاتر است بنابراین فروش آن‌ها در مقایسه با آپارتمان سخت‌تر است یا به اصطلاح مشتری کمتری دارند.

نظرات کاربران

 •  چنانچه دیدگاهی توهین آمیز باشد و متوجه نویسندگان و سایر کاربران باشد تایید نخواهد شد.
 •  چنانچه دیدگاه شما جنبه ی تبلیغاتی داشته باشد تایید نخواهد شد.
 •  چنانچه از لینک سایر وبسایت ها و یا وبسایت خود در دیدگاه استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد.
 •  چنانچه در دیدگاه خود از شماره تماس، ایمیل و آیدی تلگرام استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد.
 • چنانچه دیدگاهی بی ارتباط با موضوع آموزش مطرح شود تایید نخواهد شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *